ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8067212
*
nr 806 7212
Spegel
nutida, höjd: 80
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2013
kl 18:55:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 14:47:15
1
Vinnande bud
4/2 16:06:08
2
200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 806 7212
Spegel
nutida, höjd: 80
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 14:47:15 | 1 | Vinnande bud |
4/2 16:06:08 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43